o trenerze

Wojtek Staszewski

wojtek staszewski

autor planów treningowych

Warszawa

42,195km pierwszy raz przebiegł w 1996 roku. Teraz ma na koncie ponad 50 maratonów. Jest licencjonowanym trenerem lekkoatletyki. Przez ponad 20 lat dziennikarz Gazety Wyborczej, reporter Dużego Formatu. Współtworzył akcję Polska Biega zarażając bieganiem tysiące czytelników. Dziś pracuje w Newsweeku i jako trener indywidualny biegaczy-amatorów.

cel biegowy

Maraton Warszawski

rekord życiowy

2 godz. 49 min

maraton

  Jubileuszowy Bieg po Prawdziwej Warszawie

2013-10-03

W październiku Biegi po Prawdziwej Warszawie kończą 2 lata! Dlatego w niedzielę, trzynastego, organizatorzy odtworzą historyczną trasę Pierwszego BPPW. Wtedy biegło nas czterech - wspomina Dziki odpowiedzialny za całą ideę. Warto wymienić Ojców Założycieli: Geapaard, Rafał Przewodnik, Jastrząb i Dziki.

Bieg jubileuszowy wystartuje o godzinie 13:00 pod stacją Metra Słodowiec przy wejściu od strony Centrum. Trasa przekrojowa po Bielanach i Żoliborzu, zahaczym o Lasek Bielański z zespołem pokamedulskim, będzie Zdobycz Robotnicza, uliczka Płatnicza z gazowymi latarniami, Marymont miejscami wciąż jeszcze jak z opowiadań Marka Hłaski, lustrzana uliczka Wieniawskiego na Żoliborzu Urzędniczym, itp.

RunGuru jest partnerem Biegów po Prawdziwej Warszawie. Dlatego zaprasza wyjątkowo serdecznie.

powrótue biegacze