o trenerze

Wojtek Staszewski

wojtek staszewski

autor planów treningowych

Warszawa

42,195km pierwszy raz przebiegł w 1996 roku. Teraz ma na koncie ponad 50 maratonów. Jest licencjonowanym trenerem lekkoatletyki. Przez ponad 20 lat dziennikarz Gazety Wyborczej, reporter Dużego Formatu. Współtworzył akcję Polska Biega zarażając bieganiem tysiące czytelników. Dziś pracuje w Newsweeku i jako trener indywidualny biegaczy-amatorów.

cel biegowy

Maraton Warszawski

rekord życiowy

2 godz. 49 min

maraton

  Stupięcioletni rekordzista ściga Bolta

2015-09-24

Biegać zaczął po dziewięćdziesiątce. Teraz ma sto pięć lat, ale nadal nie myśli o końcu kariery. W swojej kategorii wiekowej jest niedościgniony. Japończyk Hidekichi Miyazaki na stadionie w Kioto pokonał sto metrów w czterdzieści dwie sekundy i dwadzieścia dwie setne.
Po biegu Japończyk powiedział: "Chciałem urwać jeszcze parę sekund, bo podczas treningu mieściłem się w trzydziestu sześciu sekundach". Dwa lata temu na swoim koronnym dystansie osiągnął czas uporał się w nieco ponad trzydzieści cztery sekundy. Motywacja jest prosta: "Wszyscy lekarze są zaskoczeni tym jak dobrze się miewam. A ja właśnie biegam dla zdrowia" - mówi Miyazaki. Dziś Hidekichi marzy o spotkaniu z Usainem Boltem. Na bieżni oczywiście. W trakcie rywalizacji.

powrótue biegacze