o trenerze

Wojtek Staszewski

wojtek staszewski

autor planów treningowych

Warszawa

42,195km pierwszy raz przebiegł w 1996 roku. Teraz ma na koncie ponad 50 maratonów. Jest licencjonowanym trenerem lekkoatletyki. Przez ponad 20 lat dziennikarz Gazety Wyborczej, reporter Dużego Formatu. Współtworzył akcję Polska Biega zarażając bieganiem tysiące czytelników. Dziś pracuje w Newsweeku i jako trener indywidualny biegaczy-amatorów.

cel biegowy

Maraton Warszawski

rekord życiowy

2 godz. 49 min

maraton

  Polak potrafi! Poznań Maraton biało-czerwony

2015-10-11

Kenijczycy i Etiopczycy nie są niepokonani. W Poznaniu XVI PKO Poznań Maraton wygrał Polak - Emil Dobrowolski. Pokonał Roberta Lagata i Bogdana Semenowycza.

Robert Langat biegł z pacemakerem Danielem Yatorem Kipkosgei. Po starcie odłączyli się od czołówki. Ale grupa pościgowa z Emilem Dobrowolskim i Szymonem Kulką w roli jego zająca oraz Pawłem Ochalem, Bogdanem Semenowyczem i Johnem Kibichy Tanui'em trzymali się blisko liderów. Po 15. km prowadzenie kilka razy się zmieniało, aż na 34. kilometrze zaatakował Dobrowolski i ostatecznie wygrał z czasem 2:13:50. To jego nowa życiówka. Robert Langat przybiegł ponad minutę później (2:15:40).
Trzeci Bogdan Semenowycz dobiegł w 2:17:18.

W kategorii kobiet od startu prowadziła Irene Chipkurui Makori - ubiegłoroczna zwyciężczyni biegu. Wygrała z czasem 2:32:48. Druga była Białorusinka Volha Krautsova (02:37:55) a trzecia Anglika Mach - na mecie była mocno zamroczona, ale i szczęśliwa.

Temperatura nie była sprzyjająca amatorom, bo w Poznaniu termometry pokazywały 0 stopni. Do tego wiał przeszywający wiatr. Do metry dotarło jednak 6242 maratonek i maratończyków.

powrótue biegacze