o trenerze

Wojtek Staszewski

wojtek staszewski

autor planów treningowych

Warszawa

42,195km pierwszy raz przebiegł w 1996 roku. Teraz ma na koncie ponad 50 maratonów. Jest licencjonowanym trenerem lekkoatletyki. Przez ponad 20 lat dziennikarz Gazety Wyborczej, reporter Dużego Formatu. Współtworzył akcję Polska Biega zarażając bieganiem tysiące czytelników. Dziś pracuje w Newsweeku i jako trener indywidualny biegaczy-amatorów.

cel biegowy

Maraton Warszawski

rekord życiowy

2 godz. 49 min

maraton

  Trojaczki w maratonie w Rio

2016-05-27

Na nazwisko mają Luik. Wszystkie trzy. Leila, Liina i Lily są estońskimi biegaczkami, trojaczkami. I wszystkie trzy wystartują w maratonie podczas igrzysk olimpijskich w Rio.
Bliźniacy i bliźniaczki rywalizujące w jednym biegu - nawet na najwyższym światowym poziomie - zdarzają się stosunkowo często. Ale trojaczki stające wspólnie na starcie jednej imprezy - i to igrzysk olimpijskich - to będzie pierwszym takim przypadek w historii. Na razie siostry wspólnie trenują. Bo i zaczęły biegać wspólnie - jak mówią bieganie w samotności je nużyło.Trojaczki zaczęły biegać na poważnie w 2010 roku, w wieku 24 lat. Ale aktywne były od zawsze - tańczyły i pływały, więc krok do profesjonalnego sportu nie był dla nich krokiem wielkim.Wszystkie trzy mają już oczywiście kwalifikację olimpijską. Najstarsza Leila jest najszybsza - jej życiówka to 2:37.12 ustanowione w Szanghaju w 2013 roku. Liina biega maraton o 2'30" wolniej. Życiówka najmłodszej - Lily - jest o jeszcze 45 słabsza. Na wygranie maratonu olimpijskiego na pewno nie wystarczy, ale potencjał by błyszczeć siostry mają bez wątpienia.

powrótue biegacze