Wojtek Staszewski

wojtek staszewski

autor planów treningowych

Warszawa

42,195km pierwszy raz przebiegł w 1996 roku. Teraz ma na koncie ponad 50 maratonów. Jest licencjonowanym trenerem lekkoatletyki. Przez ponad 20 lat dziennikarz Gazety Wyborczej, reporter Dużego Formatu. Współtworzył akcję Polska Biega zarażając bieganiem tysiące czytelników. Dziś pracuje w Newsweeku i jako trener indywidualny biegaczy-amatorów.

2014-05-29

Tenzing Hillary Everest Marathon wygrał Nepalczyk Sudip Kulunga. Był to jego drugi triumf w tej imprezie, która miała już dwanaście edycji. Drugie i trzecie miejsce także dla Nepalczyków - Bhima Bahadura Gurunga i Sumana Kulunga.
Polski akcent był w Himalajach niemal równie silny. W kategorii obcokrajowców zwyciężył Robert Celiński z Warszawy (Lotto Team). a Radosław Serwiński z Bydgoszczy zajął drugą pozycję. Celiński, który do maratonu w Hilalajach przygotowywał się na czterdziestopięciodniowym obozie górskim zajął w generalce dziewiąte miejsce. To najlepszy wynik obcokrajowca w historii imprezy. Bieg po zboczu Mont Everest został w tym roku nieco skrócony z powodu obfitych opadów śniegu nad Base Camp - bazie wypadowej na Mount Everest. Zawodnicy startowali z miejscowości Gorak Shep (5164 m npm), meta była w Namcze Bazar (3446 m npm) a najwyższy punkt na trasie to szczyt Kala Pattar (5545 m npm).