o trenerze

Wojtek Staszewski

wojtek staszewski

autor planów treningowych

Warszawa

42,195km pierwszy raz przebiegł w 1996 roku. Teraz ma na koncie ponad 50 maratonów. Jest licencjonowanym trenerem lekkoatletyki. Przez ponad 20 lat dziennikarz Gazety Wyborczej, reporter Dużego Formatu. Współtworzył akcję Polska Biega zarażając bieganiem tysiące czytelników. Dziś pracuje w Newsweeku i jako trener indywidualny biegaczy-amatorów.

cel biegowy

Maraton Warszawski

rekord życiowy

2 godz. 49 min

maraton

  II Nocny Wrocław Półmaraton już 14.06

2014-06-08

W Polsce rzadko można pobiegać w nocnej imprezie zorganizowanej, zwłaszcza na dłużyszym dystansie. Taka okazja będzie w najbliższą sobotę - 14.06 we Wrocławiu. II Nocny Wrocław Półmaraton wystartuje o godz. 21.00 ze Stadionu Olimpijskiego. Zawodnicy mają do pokonania jedną pętlę ulicami miasta. Limit czasu 3h. Trasa prowadzi przez most Szczytnicki, most Grunwaldzki, obok Dworca Głównego, Teatru Muzycznego CAPITOL, przez Ostrów Tumski i Halę Targową. Zapisy do 14 czerwca, startowe 60 zł.

Nocny Półmaraton we Wrocławiu rodzi spore emocje po dużej wtopie, jaką zaliczyli organizatorzy pierwszej edycji biegu. Rok temu, tuż przed startem, policja cofnęła zgodę na przeprowadzenie zawodów ze względu na złe oznakowanie trasy. Mimo to spora grupa uczestników spontanicznie ruszyła do biegu i przebiegła całą pętlę. Oby w tym roku było już profesjonalnie.

powrótue biegacze