o trenerze

Wojtek Staszewski

wojtek staszewski

autor planów treningowych

Warszawa

42,195km pierwszy raz przebiegł w 1996 roku. Teraz ma na koncie ponad 50 maratonów. Jest licencjonowanym trenerem lekkoatletyki. Przez ponad 20 lat dziennikarz Gazety Wyborczej, reporter Dużego Formatu. Współtworzył akcję Polska Biega zarażając bieganiem tysiące czytelników. Dziś pracuje w Newsweeku i jako trener indywidualny biegaczy-amatorów.

cel biegowy

Maraton Warszawski

rekord życiowy

2 godz. 49 min

maraton

  Trening z historią w tle

2014-07-09

Tym razem nie o treningu z RunGuru mowa, choć nie zaszkodzi i tam odpalić naszą aplikację. Organizatorzy Biegu Powstania Warszawskiego przygotowali trzy treningi historyczne, w tym jeden pokrywający się z trasą Biegu Powstania Warszawskiego. Pierwszy trening już dzisiaj, 09.07.2014 o 19:00 - Muranów - Cytadela. Miejsce spotkania i zarazem pierwszy historyczny punkt na trasie to Pomnik Umschlagplatz przy ul. Stawki. Następnie uczestnicy pobiegną w kierunku Pomnika Poległych i Pomordowanych na Wschodzie przy skrzyżowaniu ulic Andersa i Stawki. Kolejne przystanki na trasie to: Stadion Polonii, Krzyż Członków Tajnego Rządu z Powstania Styczniowego na terenie Fortu Legionów i zakończenie treningu przy Bramie Straceń na terenie Cytadeli.

Plan kolejnych treningów wygląda tak:

Trening 16 lipca, godz. 19:00 (Praga)
Kolejna trasa została opracowana po wschodniej stronie Wisły. Zbiórka i spotkanie z trenerem oraz przewodnikiem odbędzie się przy Pomniku Kościuszkowców w pobliżu ul. Wybrzeże Szczecińskie. Kolejne punkty na trasie treningu to bunkier przy skrzyżowaniu ulic Jasieńskiego i Panieńskiej, Ogród Zoologiczny i most Gdański. Trening zakończy się na skwerze im. Ppłk Antoniego Żurowskiego ps. „Papież”, „Andrzej”.

Trening 23 lipca, godz. 19:00 (Śródmieście)
Ostatnia trasa wprowadzająca biegaczy w wyższy poziom wytrzymałości i wiedzy o Powstaniu Warszawskim będzie miała swój początek przed kościołem Św. Jana Bożego przy ul. Bonifraterskiej (tu spotykamy się z przewodnikiem i trenerem). Kolejne ważne punkty poznawane podczas treningu to: gmach PWPW przy ul. Sanguszki, Dom Schichta przy ul. Nowy Zjazd 1, skarpa Nowego Miasta przy ul. Wybrzeże Gdańskie i ostatni punkt na trasie treningu to tablica upamiętniająca zestrzelenie przez Niemców samolotu Liberator, niosącego pomoc powstańczej Warszawie przy ul. Miodowej.
Szczegółowe informacje dotyczące miejsc odwiedzanych podczas treningów będą również dostępne na stronach: Aktywnej Warszawy i 1944

powrótue biegacze