o trenerze

Wojtek Staszewski

wojtek staszewski

autor planów treningowych

Warszawa

42,195km pierwszy raz przebiegł w 1996 roku. Teraz ma na koncie ponad 50 maratonów. Jest licencjonowanym trenerem lekkoatletyki. Przez ponad 20 lat dziennikarz Gazety Wyborczej, reporter Dużego Formatu. Współtworzył akcję Polska Biega zarażając bieganiem tysiące czytelników. Dziś pracuje w Newsweeku i jako trener indywidualny biegaczy-amatorów.

cel biegowy

Maraton Warszawski

rekord życiowy

2 godz. 49 min

maraton

  Piorunem w biegacza

2014-07-16

Amerykański ultramaraton Hardrock 100 (na 100,5 mili) był w tym roku wyjątkowo ciężki. Przynajmniej dla biegacza, który zajął trzecie miejsce. Kanadyjczyk Adam Campbell na setnym kilometrze został trafiony piorunem. Poczuł uderzenie, ale pobiegł dalej. Jak relacjonował dziennikarzom dopiero na mecie zrozumiał, że życie ocalił mu kask z lampką, który spełnił rolę osłony.

"Tam na górze nie ma się gdzie schować. Ani skał, ani drzew - po prostu nic. Nie mieliśmy wyboru, musieliśmy dalej biec. Wow, to był ciężki wyścig. Nawet bez piorunów" - powiedział dziennikarzom.

Czas Kanadyjczyka to 25 godzin 56 minut i 36 sekund. Z takim wynikiem stanął na najniższym stopniu podium. Jaki czas miałby gdyby nie uderzenie pioruna trudno wyrokować. Imprezę wygrał Hiszpan Kilian Jornet z czasem 22:41.35.


powrót



ue biegacze