o trenerze

Wojtek Staszewski

wojtek staszewski

autor planów treningowych

Warszawa

42,195km pierwszy raz przebiegł w 1996 roku. Teraz ma na koncie ponad 50 maratonów. Jest licencjonowanym trenerem lekkoatletyki. Przez ponad 20 lat dziennikarz Gazety Wyborczej, reporter Dużego Formatu. Współtworzył akcję Polska Biega zarażając bieganiem tysiące czytelników. Dziś pracuje w Newsweeku i jako trener indywidualny biegaczy-amatorów.

cel biegowy

Maraton Warszawski

rekord życiowy

2 godz. 49 min

maraton

  Bieg Powstania Warszawskiego i Bieg Zdobycia PAST-y tuż tuż

2014-07-23

To rok do roku jedno z najciekawszych wydarzeń biegowych - Bieg Powstania Warszawskiego na ciekawej, historycznej i dość wymagającej trasie. Pięciokilometrowa pętla prowadzi przez miejsca, w których toczyły się ciężkie walki powstańcze - głównie przez Śródmieście. Uczestnicy pobiegną na dwóch dystansach - 5km i 10km, czyli jedna lub dwie pętle. W ubiegłym roku o życiówki było trudno, bo mimo że start biegu wyznaczono jak zawsze na 21.00, to upał był nieprawdopodobny. W czasie 24. Biegu Powstania Warszawskiego, 26.07.2014 może być podobnie. Tak czy inaczej najbardziej liczy się niezwykła atmosfera tego najbardziej warszawskiego z warszawskich biegów - podniosła atmosfera na starcie, wspólny śpiew przed rozpoczęciem biegu, weterani powstania obserwujący biegaczy i inscenizatorzy krążący wśród biegaczy w strojach z 1944 roku. Pakietów startowych już dawno nie ma, ale kibicować można i

W tym roku Biegowi Powstania Warszawskiego towarzyszyć będzie I Bieg Zdobycia PAST-y. Bieg pod schodach na 9. piętro zabytkowego budynku przy Zielnej 39. Jego opanowanie przez Polaków było jednym z najważniejszych powstania. Dla niektórych biegaczy zdobycie PAST-y może być jednym z największych wydarzeń własnej przygody sportowej. 700 uczestników startować będzie co 15 sekund od godziny 10.00 rano. A wieczorem mogą pobiec w Biegu Powstania. Im również życzymy powodzenia.

powrótue biegacze