Wojtek Staszewski

wojtek staszewski

autor planów treningowych

Warszawa

42,195km pierwszy raz przebiegł w 1996 roku. Teraz ma na koncie ponad 50 maratonów. Jest licencjonowanym trenerem lekkoatletyki. Przez ponad 20 lat dziennikarz Gazety Wyborczej, reporter Dużego Formatu. Współtworzył akcję Polska Biega zarażając bieganiem tysiące czytelników. Dziś pracuje w Newsweeku i jako trener indywidualny biegaczy-amatorów.

2014-08-16

Mistrzynią Europy w maratonie została dzisiaj Francuzka Christelle Daunay. Czterdziestoletnia zawodniczka wygrała w Zurychu czasem 2:25.14 bijąc tym samym rekord Mistrzostw Europy. To jej pierwszy medal na dużej imprezie międzynarodowej. Srebrny medal zdobyła reprezentantka Włoch Valerria Straneo z czasem 2:25.27, trzecia była Portugalka Jessica Augusto – 2:25.41.

bieg maratoński 22. lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Po srebro sięgnęła Włoszka , a po brąz

Daunay od wielu lat biega na 42 km 195 m. Rok temu zajęła czwarte miejsce w prestiżowym maratonie w Nowym Jorku, a w 2009 roku była tam trzecia.

W klasyfikacji drużynowej najlepsze były Włoszki przed Portugalkami i Rosjankami.