o trenerze

Wojtek Staszewski

wojtek staszewski

autor planów treningowych

Warszawa

42,195km pierwszy raz przebiegł w 1996 roku. Teraz ma na koncie ponad 50 maratonów. Jest licencjonowanym trenerem lekkoatletyki. Przez ponad 20 lat dziennikarz Gazety Wyborczej, reporter Dużego Formatu. Współtworzył akcję Polska Biega zarażając bieganiem tysiące czytelników. Dziś pracuje w Newsweeku i jako trener indywidualny biegaczy-amatorów.

cel biegowy

Maraton Warszawski

rekord życiowy

2 godz. 49 min

maraton

  Warszawski test Coopera

2014-10-17

Dwanaście minut wystarczy by sprawdzić swoją kondycję. W 19 października (niedziela) na stadionie RKS Skra (ul. Wawelska 5) oraz 25 października (sobota) w Ośrodku Sportu i Rekreacji Ursus (ul. Sosnkowskiego 3) odbędzie się jesienna edycja Testu Coopera. Udział jest bezpłatny.

Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

Próby w Warszawie
Pierwszy z jesiennych Testów Coopera odbędzie się 19 października na stadionie RKS Skra (ul. Wawelska 5). Próby prowadzone będą w godzinach 10.00 – 16.00. Dodatkowo odbędą się testy specjalne. O godz. 10.00 – będzie można pobiec z pływakami z sekcji pływackiej Legia Warszawa, o godz. 12.00 pobiegnie grupa Boot Camp, a o godzinie 15.00 drużyna futsalu AZS UW.

Drugi test odbędzie się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Ursus (ul. Sosnkowskiego 5) 25 października w godz. 10.00 – 15.30. Impreza stanowić będzie również inaugurację nowej bieżni lekkoatletycznej OSiR Ursus – oficjalne otwarcie o godz. 10.30. Wydarzeniu towarzyszyć będzie charytatywny turniej piłki nożnej, wyścig sztafet i wiele innych sportowych atrakcji.

Zapisy i udział
Aby wziąć udział w teście należy zapisać się za pośrednictwem formularza internetowego. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.

powrótue biegacze