o trenerze

Wojtek Staszewski

wojtek staszewski

autor planów treningowych

Warszawa

42,195km pierwszy raz przebiegł w 1996 roku. Teraz ma na koncie ponad 50 maratonów. Jest licencjonowanym trenerem lekkoatletyki. Przez ponad 20 lat dziennikarz Gazety Wyborczej, reporter Dużego Formatu. Współtworzył akcję Polska Biega zarażając bieganiem tysiące czytelników. Dziś pracuje w Newsweeku i jako trener indywidualny biegaczy-amatorów.

cel biegowy

Maraton Warszawski

rekord życiowy

2 godz. 49 min

maraton

  Bieg z metą z tyłu

2013-10-02

4 maja 2014 roku, w kilkudziesięciu krajach, na 5 kontynentach, dokładnie w tym samym czasie rozpocznie się globalny bieg organizowany przez Fundację Wings for Life. Trasa, którą będą pokonywać uczestnicy nie ma wyznaczonej linii mety i zakończy się, kiedy ostatnia osoba na świecie przestanie biec. Celem rywalizacji jest zebranie pieniędzy na badania poszukujące metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. W Polsce bieg Wings for Life World Run odbędzie się w Poznaniu. Na razie nie ruszyły zapisy na bieg, organizatorzy przygotowują tylko 3000 pakietów startowych, więc warto śledzić biegowe newsy.

Trasa nie ma klasycznej linii mety. Będzie ją wyznaczać jadący za uczestnikami samochód, który wystartuje 30 minut po oficjalnym rozpoczęciu rywalizacji. Każdy z biegaczy musi utrzymywać odpowiednie tempo, aby pozostać przed jadącym autem. Jeśli uczestnik zostanie przez nie wyprzedzony, automatycznie kończy swój udział. Jego rezultat zostaje zapisany w międzynarodowym rankingu. Wyścig zakończy się, gdy ostatnia osoba na świecie przestanie biec po wyprzedzeniu przez samochód zamykający bieg. Szacuje się, że w tym globalnym sportowym święcie będzie uczestniczyć 150 tys. osób.
Szacuje się, że by przebiec w imprezie półmaraton trzeba go będzie skończyć w 1h50'. Tyle czasu zajmie samochodowi pościgowemu przejechanie 21 kilometrów.

powrótue biegacze