o trenerze

Wojtek Staszewski

wojtek staszewski

autor planów treningowych

Warszawa

42,195km pierwszy raz przebiegł w 1996 roku. Teraz ma na koncie ponad 50 maratonów. Jest licencjonowanym trenerem lekkoatletyki. Przez ponad 20 lat dziennikarz Gazety Wyborczej, reporter Dużego Formatu. Współtworzył akcję Polska Biega zarażając bieganiem tysiące czytelników. Dziś pracuje w Newsweeku i jako trener indywidualny biegaczy-amatorów.

cel biegowy

Maraton Warszawski

rekord życiowy

2 godz. 49 min

maraton

  Piwny bieg - Beer Mile

2014-12-06

Piwo - według niektórych teorii - działa jak izotonik. Ale w czasie Beer Mile chyba jednak nie chodzi o nawodnienie. W amerykańskim Austin w stanie Teksas rozegrano mistrzostwa świata w tej dyscyplinie. W "formule" Beer Mile biegnie się - o dziwo - milę. Za to na cztery raty. Przed każdą ćwiartką, w długiej na 10 metrów strefie nawadniania - wypija się jedno piwo. Corey Gallagher z Kanady został zwycięzcą. Milę, czyli dokładnie 1609 metrów, przebiegł w 5:00:23. Film z zawodów możecie zobaczyć tu:

Beer Mile World Championship

Jak wynika z naszych ustaleń rekord Gallaghera nie został uznany przez MKOl. RunGuru pragnie też zaznaczyć, że ze sportowego punktu widzenia trenera od takich imprez dzieli dystans maratonu.

powrótue biegacze