Home Technologia Sportowe aplikacje na telefon na rozpoczęcie treningów w 2020

Sportowe aplikacje na telefon na rozpoczęcie treningów w 2020

by Arczixd
sportowe aplikacje na talefon

Małymi krokami zbliża się koniec roku. To za czas zarówno podsumowań, jak również snucia planów i postanowień na nadchodzący rok. Jak co roku wielu z was pomyśli o rozpoczęciu treningów, jako jednym z postanowień noworocznych. Ten wpis powstał właśnie z myślą ma za zadanie przedstawić najbardziej popularne sportowe aplikację na telefon, które ułatwiają ułożyć  plany treningowe oraz zachować regularność wykonywanych ćwiczeń.

Oto 5 sportowych aplikacji na smartphona, które znacznie ułatwią wam treningi:

Strava

Strava – działa zarówno na Andoida, jak również na iOS-a. Podstawowa wersja aplikacji jest w pełni darmowa. Obecnie stanowi jedną z najbardziej popularnych aplikacji mobilnych wykorzystywanych. Powstała z myślą o triathlonistach – w związku z tym ma zadanie monitorowanie Twoich treningów biegowych, rowerowych oraz pływackich. Obecnie wielu użytkowników wykorzystuje ją tylko w przypadku jednej z wymienionych dyscyplin. 

Aplikacja wykorzystuje GPS i monitoruje Twoją aktywność w czasie treningów. Możesz się porównywać z innymi użytkownikami – przykładowo za najlepeszy uzyskany czas na danym, oznaczonym wcześniej odcinku można dostać specjalne odznaczenie oraz być pokazywanym na szczycie rankingu. Między innymi właśnie elementy grywalizacji sprawiły, że aplikacja stała się tak popularna. 

Strava w wersji premium pomaga Ci także ułożyć i zaplanować trening, tak aby był on jak najbardziej efektywny.

Nike Training Club

Aplikacja Nike Training Club wspomagająca zarówno treningi na siłowni, jak i w domowym zaciszu. Jest ona promowana przez wielu celebrytów oraz sławnych sportowców.  Korzystając z tej aplikacji można znaleźć treningi ukierunkowane na konkretne grupy mięśni. Mogą mieć one różne stopnie zaawansowania – od początkujących do bardzo zaawansowanych. Aplikacja pomaga też dopasować trening do czasu, którym się dysponuje. Kolejną ważną cechą jest holistyczne podejście i poza samym treningiem aplikacje ma za zadanie zadbać o Twoje dobre samopoczucie.

Endomondo

Endomondo jest aplikacją, która podobnie jak wymieniona wcześniej Starva śledzi aktywność sportową użytkownika, a przy tym jest także czymś na wzór portalu społecznościowego. Dedykowana jest głównie biegaczom i rowerzystą. Informuje nas o przebytych kilometrach oraz spalonych kaloriach.  Można ją podłączyć pod sprzęt sportowy na siłowni, dzięki czemu można zrobić trening biegowy czy rowerowy w zamkniętym pomieszczeniu. Do urządzenia można także podłączyć czujnik kadencji czy pulsometr.  

MyFitnessPal

MyFitnessPal jest jedną z najbardziej popularnych aplikacji pomagającą utrzymać odpowiednią i zbilansowaną dietę w czasie treningu.  Posiada ogromną bazę produktów spożywczych i dzięki możliwości skanowania kodów kreskowych, w szybki łatwy sposób pomaga odnaleźć każdy z nich. Ten kalkulator kalorii znacznie ułatwi wam kontrolować dietę – pomoże zarówno osobą chcącym zrzucić zbędne kilogramy, jak i tym chcącym przybrać nieco na masie.

Daily Yoga

To jedna z najbardziej popularnych aplikacji dedykowanych dla Yogi. Już wersji darmowej dostajemy 10 kompletnych zestawów ćwiczeń. Dodatkowo już na wstępie mamy dostęp do darmowego planu treningowego dla początkujących. Aplikacja jest zaopatrzona w filmy instruktażowe, które pokażą nam, jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, a także w playlisty z muzyką relaksacyjną. Wersja premium daje nam dużo dodatkowych planów treningowych, a co ważne jej cena nie jest wygórowana.

Leave a Comment