Home Zdrowie Jak przestać jeść słodycze?

Jak przestać jeść słodycze?

by Arczixd
jak przestać jeść słodycze

Spożywanie nadmiernej ilości cukru to jedna z najgorszych rzeczy, jakie możesz zrobić ze swoim ciałem, a zarazem zdrowiem. Powoduje to wiele negatywnych skutków, których należy unikać. Między innymi jest jedną głównych z przyczyn otyłości, powoduje cukrzyce, różnego rodzaju choroby serca czy nawet nowotwory.

Warto mieć na uwadze, że istniej wiele rodzajów cukru. Ten występujący naturalnie w owocach i warzywach ma bardzo niewielki wpływ na poziom cukru we krwi i dotychczas żadne rzetelne badania nie wykazały jego szkodliwości.

Największe niebezpieczeństwo generują tzw. „cukry wolne” dodawane do żywności przetworzonej oraz występujące także w miodzie i sokach owocowych. Cukier jest dodawany obecnie „prawie wszędzie” i stąd istnieje duże ryzyko przekroczenia jego dziennej dawki. Znajdziemy go zarówno w słodyczach, jak również w jogurtach czy nawet parówkach lub kiełbasie.

W tym artykule skupiliśmy się na ograniczeniu cukru pochodzącego ze słodyczy. Poniżej znajduje się 10 naszych rad, które odpowiedzą wam na pytanie zawarte w tytule – jak przestać jeść słodycze?

  1. Zmień desery na takie bez dodatku cukru. Typowe desery, jak lody śmietankowe czy czekolada mleczna posiadają bardzo duże dawki szkodliwych cukrów wolnych, a mało witamin i składników odżywczych. Dlatego rekomendujemy znalezienie dla nich odpowiedników w postaci – gorzkiej czekolady, świeżych czy pieczonych owców. Ograniczy to szkodliwe cukry i dostarczy organizmowi cennych witamin i błonnika. W internecie można znaleźć też wiele ciekawych przepisów na ciasta i ciasteczka bez cukru. Potrafią być one równie smaczne co tradycyjne desery.

Leave a Comment