Home Sport Jak się ubrać i co wziąć ze sobą na siłownię?

Jak się ubrać i co wziąć ze sobą na siłownię?

by Arczixd
Jak się ubrać na siłownię? Co zabrać ze sobą?

Ludzie, którzy po raz pierwszy decydują się na trening, stają przed pytaniem, co zabrać ze sobą na trening. Zastanów się, w co musisz zaopatrzyć się przed treningiem.

Ubrania

Wybierając się do klubu fitness nie możesz zapomnieć przede wszystkim o wygodnej odzieży sportowej. W klubie fitness niedozwolone są zbyt ciasne ubrania, ponieważ uciskają ciało podczas treningu i zakłócają przepływ krwi. Materiał powinien rozciągać się, „oddychać” i nie ograniczać ruchu. Wybór firmy odzieżowej to kwestia gustu i możliwości finansowych. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na zalecenia trenerów! Na przykład do podnoszenia ciężarów szerokie spodnie dresowe tylko przeszkadzają.

Bielizna sportowa

Inną rzeczą niezbędną do ćwiczeń w klubie fitness jest bielizna sportowa. Jeśli jesteś dziewczyną, to wskazane jest, aby kupić sportową bieliznę. Zostaw biustonosze z efektem push-up i koronką w domu. Mogą one powodować niedogodności, a nawet urazy piersi. Bielizna sportowa przepuszcza wilgoć i powietrze, a więc nie powoduje żadnego dyskomfortu i nie uszkadza piersi.

Buty sportowe

Jeśli ubrania sportowe można kupić w zwykłej sieciówce, to buty do treningów warto kupować w specjalistycznych sklepach sportowych. W przeciwnym razie możesz zranić nogi. Buty powinny być wygodne, inaczej można spowodować tworzenie się odcisków. Buty sportowe muszą koniecznie oddychać, w przeciwnym razie może powstać stan grzybiczny.

Woda

Butelka wody to jeden z niezbędnych elementów w klubie fitness. Podczas treningu musisz uzupełnić zapas płynu, aby odzyskać siły. Jeśli wykonujesz ćwiczenia kardio, zapotrzebowanie na wodę wzrasta. Lepiej mieć przy sobie litrową butelkę z wodą. Wygodne jest użycie specjalnego bidona, który jest wygodny w użyciu, a płyn nigdy się z niego nie rozlewa.

Rękawiczki

Wygodne rękawice sportowe ochronią skórę przed odciskami. Dłoń w rękawiczce nie przesunie się na sztandze, co pozwoli Ci poprawnie wykonywać ćwiczenia. Jednak w przypadku wielu dyscyplin sportowych ich posiadanie nie jest konieczne.

Gumka do włosów

To proste akcesorium z pewnością przyda się właścicielkom i właścicielom długich włosów podczas treningu.

Japonki pod prysznic

Ze wszystkich przedmiotów, które należy zabrać ze sobą na trening w siłowni, klapki są po prostu niezbędne i obowiązkowe. Po zajęciach musisz wziąć prysznic. Nie możesz chodzić boso, ponieważ możesz nabawić się infekcji.

Akcesoria prysznicowe

Z akcesoriów prysznicowych będziesz potrzebować mydła lub żelu pod prysznic. Możesz również wziąć szampon. Jeśli zdecydujesz się umyć włosy, najpierw sprawdź, czy suszarka do włosów działa.

Ręcznik

Obowiązkowy atrybut nie tylko do wzięcia prysznica po treningu, ale także do wycierania potu, który jest uwalniany w dużych ilościach przy intensywnych obciążeniach. Ręcznik można położyć też na maszynę, na której po poprzednim odwiedzającym pozostały wilgotne ślady.

Dziennik treningowy

Jeden z ważnych akcesoriów do treningu sportowego. Może to być aplikacja mobilna lub zwykły notatnik. Dzięki temu każdy trening można porównać z poprzednim, śledząc postępy i zwiększając obciążenie w razie potrzeby. Monitorowanie osiągniętych wyników stanowi dobrą zachętę do zdobywania nowych szczytów sportowych.

You may also like

Leave a Comment